Pożyczki pod zastaw lokaty

Chociaż kredyty i pożyczki są stosunkowo drogie, to jednak chcąc nadążyć za wszystkimi wydatkami często korzystamy z tej formy pozyskania środków finansowych. Banki powstają jak grzyby po deszczu, a chcąc przyciągnąć jak najwięcej klientów co rusz wprowadzają nowsze produkty finansowe. Wśród pożyczek dużym zainteresowaniem cieszą się te, które są zabezpieczone zastawem. Są one korzystne zarówno dla klientów, jak też dla samego banku, gdyż forma jaką jest zastaw stanowi dla banku naprawdę dobrą gwarancję spłaty zobowiązania. Poza pożyczkami pod zastaw nieruchomości czy samochodu, wiele osób decyduje się na zastawienie swoich lokat.

Pożyczka pod zastaw lokaty jest przyznawana przeważnie klientom, którzy posiadają oszczędności w tym samym banku, w którym ubiegają się o pożyczkę. Dzięki takiej możliwości klienci nie muszą wcale likwidować rachunku lokaty. Pożyczkę pod zastaw lokaty można uzyskać bez zbędnych formalności, dlatego też decyduje się na nie wiele osób. Banki kuszą ofertami, w których obiecują, że wypłacą pożyczkę już po wypełnieniu wniosku.

W związku z tym, że pożyczka jest zabezpieczona zastawem w postaci lokaty, oferty są bardzo korzystne dla klienta. Oprocentowanie może wynieść nawet około 6% w skali całego roku. Tak jak w przypadku pożyczek mających za przedmiot zastaw inny niż lokata, tutaj także rzadko wymaga się zaświadczeń o dochodach. Dodatkowo wysokość pożyczki może być nawet równa kwocie, jaka została oszczędzona. Pożyczki te są wypłacane błyskawicznie. Praktycznie dzieje się to od razu po wypełnieniu wniosku.

W związku z tym, że cechą tego produktu jest zabezpieczenie w postaci lokaty, środki znajdujące się na niej ulegają zablokowaniu. Nie oznacza to jednak, że odsetki od depozytów nie będą naliczane.

Warto jednak wiedzieć, że oprocentowanie, termin spłaty zobowiązania, a także warunki przyznania takiej pożyczki bardzo się różnią. Dlatego zanim podejmiemy, decyzję warto przeglądnąć wiele ofert.

Powiązane treści:
    Pożyczka pod zastaw · Pożyczki pod zastaw lokaty