Pożyczki pod zastaw pojazdu (samochodu, auta)

Wydatków nigdy nam nie brakuje. Ciężko jest coś odłożyć i zazwyczaj jeżeli potrzebujemy większych pieniędzy sięgamy po pożyczki i kredyty. Ostatnimi czasy bardzo zyskały na popularności pożyczki pod zastaw samochodu.

W zależności od oferty, mogą one zostać przyznane nawet do wysokości 100% wartości pojazdu. Istotą takich pożyczek jest zastaw w postaci określonego pojazdu. W związku z tym, że dla banku stanowi to najlepszą z możliwych gwarancji, oferty pożyczek pod zastaw pojazdu są bardzo atrakcyjne dla klienta.

Pożyczka uzyskana w ten sposób może być przeznaczona na dowolnie wybrany cel. Tak więc gotówkę można przeznaczyć bez problemu na wydatki związane z naszą działalnością gospodarczą, spłatę zobowiązań finansowych, kupno samochodu itp.

Pożyczkę pod zastaw dodatkowo cechuje uproszczona procedura. Wiele banków pożycza gotówkę nie wymagając wielu formalności. Już nie jest wyjątkiem rezygnacja z zaświadczenia o zarobkach czy brak sprawdzania zdolności kredytowej itp. Konieczną jednak przesłanką do uzyskania takiego rodzaju pożyczki jest fakt posiadania własności pojazdu.

Banki przydzielają pożyczkę pod zastaw samochodu, jak już wcześniej wspomniano, nawet do wysokości 100% jego wartości. Przy takiej ocenie bierze się pod uwagę jego wiek i markę, a także średnią wartość rynkową. Dodatkowo pożyczkodawcy pozwalają również jeździć swoim pojazdem, gdyż zabezpieczenie stanowi zastaw rejestrowy.

O pożyczkę pod zastaw pojazdu może ubiegać się każda osoba fizyczna, także ta która prowadzi własną działalność gospodarczą. Tak więc bank może przyznać ją nie tylko klientom zatrudnionym o umowę o pracę, a także emerytom i rencistom, rolnikom, osobom, które wykonują wolne zawody, jak również wszystkim tym którzy uzyskują dochody z umów cywilno prawnych, najmu czy dzierżawy i tym którzy czerpią dochody z pracy sezonowej. Wymogiem jest posiadanie własnego samochodu i źródła dochodu. Warto wiedzieć, że banki często rezygnują z dokumentów potwierdzających źródło dochodu na koszt oświadczenia napisanego przez klienta.

Powiązane treści:
    Pożyczka pod zastaw · Pożyczki pod zastaw pojazdu (samochodu, auta)