Pożyczki pod zastaw polisy

Jeżeli posiadasz polisę na życie możesz ją wykorzystać w celu uzyskania pożyczki. Pożyczki pod zastaw polisy zyskują obecnie na popularności. Istnieją dwa sposoby, dzięki którym będzie można skorzystać z takiego produktu. Pierwszym jest pożyczka w banku, a drugim pożyczka w towarzystwie ubezpieczeniowym.

W pierwszym przypadku możemy naszą polisę na życie wykorzystać jako zabezpieczenie pożyczki na wypadek śmierci pożyczkobiorcy. Warto jednak wiedzieć, że wysokość sumy na jaką opiewa ubezpieczenie nie może stanowić zastawu takiej pożyczki. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Wszystkie najistotniejsze kwestie dotyczące pożyczki, jak jej wysokość, oprocentowanie, czy też sam termin spłaty, zależny jest od ustaleń pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Aby mogły zostać przeniesione prawa do polisy na pożyczkodawcę, należy przedstawić umowę zawartą między właścicielem polisy a bankiem, by potwierdzić ją w odpowiednim biurze towarzystwa. Poza tym nie należy zapominać o innych stosownych dokumentach, jak np. prośba o przeniesienie prawa do świadczeń czy też o dotycząca zmiany uposażonego.

Drugą możliwością jest pożyczka w towarzystwie ubezpieczeniowym. Tutaj są już pewne ograniczenia co do jej wysokości. Pożyczka pod zastaw polisy udzielana przez towarzystwa ubezpieczeniowe może być przyznana tylko do wartości samej polisy. Wartość wylicza się biorąc pod uwagę koniec poprzedniego roku ubezpieczenia. Jeżeli chodzi o kwestię spłaty, kształtuje się to odmiennie. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych wygląda to tak, że w przypadku jakichkolwiek opóźnień czy też nie uiszczania wpłat, mogą zostać pobierane kwoty z polisy. Często towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają klientom spłatę kapitału podstawowego z pożyczki również do końca trwania samej umowy ubezpieczenia. Istnieje możliwość także spłaty całości pożyczki wraz z odsetkami jednorazowo lub w ratach, których wysokość jest dowolna.

Osoba ubiegająca się o pożyczkę pod zastaw polisy jest zobowiązana złożyć stosowny wniosek. Wniosek taki jest analizowany przez pożyczkodawcę po czym podejmowana jest decyzja o przyznaniu, bądź nieprzyznaniu pożyczki danemu klientowi.

Pożyczka pod zastaw · Pożyczki pod zastaw polisy